Klima ve Kombi Servisi Arıza Bakım ve Onarım Hizmetleri

Hizmet Bölgelerimiz

Airfel Kombi Ariza Kodlari

Hizmet Bölgelerimiz

Airfel Kombi Ariza Kodlari;

C 20 – Kalorifer gidis sensörü ariza kodu. Kalorifer gidis borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün ariza yapmasi veya kisa devre olusmasi sonucu anakart bu arizayi verir. Sifirlama tusu bu kodda görev yapamaya bilir.

C 40 – Kalorifer dönüs sensörü uyarisi. Kalorifer dönüs borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün ariza yapmasi veya kisa devre olusmasi sonucu anakart bu arizayi verir. Sifirlama tusu bu kodda görev yapamaya bilir.

C 28 – Baca gazi sensörü ariza kodu.  Baca gazi sensörünün arizali oldugunu ve baca gazi sicakligini okuyamadigini gösteren hatadir. Sifirlama tusu bu kodda görev yapamaya bilir.

C 78 – Basinç sensörü hatasi. Basinç sensörünün arizali oldugunu ve su basincini okuyamadigini gösteren hatadir. Sifirlama tusu bu kodda görev yapamayabilir.

C 50 – Kullanim suyu sensörü ariza kodu. Plakali esanjör üzerinde bulunan NTC sensörünün ariza yapmasi veya kisa devre olusmasi sonucu anakart bu arizayi verir. Sifirlama tusu bu kodda görev yapamaya bilir.

C1 05 – Hava atma programi aktif. Hava atma programinin çalistigini gösterir. Bu kodda anahtar isareti belirir ve bir süre sonra kendiliginden normale döner.

C1 11 – Güvenlik sicaklik seviyesi asildi. Isi sensörleri üzerinden okunan deger limiti asmissa bu hata kodu verilir. Sifirlama tusunu kullaniniz ve cihazin devreye girmesini bekleyiniz.

C1 10 – Limit termostat devrede. Kalorifer gidis suyunun 93°C oldugu veya astigi durumlarda limit termostat emniyet açisindan devreye girerek kombiyi kapatir ve bu arizayi verir. Sifirlama tusunu kullaniniz ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz.

C1 33 – Atesleme hatasi. Brülörde alev olusumunda veya kontrolünde sorun oldugunda anakart bu hatayi verir. Sifirlama tusunu kullaniniz ve cihazin devreye girmesini bekleyiniz.

C1 17 – Su basinci yüksek ariza kodu. Kalorifer devresinde ki su basincinin yüksek oldugunu gösterir (2,5 bar ve yukarisi için). Kombinin suyunu LCD ekranda su basinç degeri 1.5 olana kadar bosaltin.

C1 18 – Su basinci düsük. Kalorifer devresinde ki su basincinin düsük oldugunu gösterir.

C1 54 – Kalorifer dönüs suyu sicakligi kalorifer gidisten yüksek ariza kodu. Bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalismaya devam eder.

C1 29 – Fan arizasi. Fan çalismaya baslamazsa bu hatayi verir.

C1 30 – Baca gazi güvenlik sicakligi asildi Baca gazi sicakliginin 80-90°C oldugunu gösterir. Baca tikandiginda veya yogusma suyu giderinde bir tikanma var ise bu hata olusabilir.

C1 56 – Hatali besleme voltaji ariza kodu. Karta giden besleme voltajinda bir sorun oldugunda bu hata verilir.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonTıklayın Bizi Arayın