Klima ve Kombi Servisi Arıza Bakım ve Onarım Hizmetleri

Hizmet Bölgelerimiz

Ataşehir Petek Temizleme

Hizmet Bölgelerimiz

samsun petek temizleme 1
Ataşehir Petek Temizliği

Kombilerle birlikte petek temizliği de son derece önemlidir. Peteklerin temizlenmesi işlemiyle, faturalarınızın düştüğünü göreceksiniz. Kış aylarında daha fazla ödenen faturalar, temizlikle birlikte hatırı sayılır şekilde düşecektir. Ataşehir petek temizleme servisi işlemleriyle, hizmet kalitesini artırmaya devam ediyoruz.

Petek Temizliği İle Faturalarınız Nasıl Düşer?

gaziosmanpasa petek temizleme 1Doğal gaz ile çalışan kombiler, özellikle kış aylarında su sıcaklığını sürekli korur. Bu durumda peteklerde sudaki kireç yapışmaya başlar. Kirecin yapışması ile birlikte, sudaki is kalıntıları ve balçık parçaları da artmaya başlar. Bu oluşan yabancı maddeler, peteği tıkar. Alt kısımlar soğumaya başlar ve petek ısınmaz. Bu durumda, petekler hemen temizlenmeye başlanmalıdır. Ataşehir petek temizlemeişleminde, peteğin içindeki tortular, özel makine ile temizlenmektedir. Bu tortuların temizlenmesi ile birlikte, peteğin yüzeyi daha fazla ısınmaya başlar.

Petek Temizliği

Temiz kombiler, ısıyı iç kısımdan engelleyen kireç kalıntılarından kurtulduğu için, az enerji ile çok daha fazla ısınmaya başlar. Doğal gaz faturaları, bu temizlik işleminin ardından düşmeye başlar. Yıllık yapılması gereken bu işlemde, özel makineler kullanılır. Makinelerin bir ucu en sondaki peteğe, diğer ucu kombiye bağlanır. Bu makinelerin bir de tahliye borusu vardır. Bu boruyu en yakın lavaboya veya tuvalete yönlendirebilirsiniz. Tazyikli çalışan bu makineler, kalıntıları sökmeye başlar. İç kısımdaki kireçler ve pislikte, makine ile dışarı atılmaya başlanır. Ataşehir petek temizliği hizmetinden faydalanmak için 0212-355 0001 numaralı telefonlarımızdan irtibata geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonTıklayın Bizi Arayın Oziwa Oziwa